Czyszczenie samochodu bez zarysowań lakieru

Wielu właścicieli samochodów zrobić czyszczenia samochodu bardzo żmudne zadanie. Spędzają godziny mycia ich samochodu i nadal nie uzyskać pożądanych rezultatów z powodu złych technik, procedur i brak wiedzy, a w wielu przypadkach, nawet skończyć się uszkodzenie farby samochodu.

Stąd, aby pomóc entuzjastów samochodów w zachowaniu samochodów wygląd i czuć, wymyśliliśmy ten szczegółowy przewodnik.

Jak często należy go myć?

Wielu właścicieli samochodów zadaje to pytanie bardzo często. Wokół niego jest tyle zamieszania. Wielu ekspertów twierdzi, że samochód powinien być myty raz na tydzień lub dwa tygodnie. Ale my uważamy, że jeśli samochód jest brudny, to trzeba go umyć. Nie ma nic związanego z czasem.

Smoła, opady i wszystkie inne brudne cząstki na samochodzie będą ściśle związane z lakierem i kończy się to uszkodzeniem zewnętrznej części samochodu (zobacz nasze produkty do odkażania). Utrzymanie ich na dłużej na samochodzie wpływa dużo na ogólną żywotność lakieru samochodowego. Dlatego powinieneś wyczyścić swój samochód, jeśli jest brudny.

Jakie produkty i narzędzia są potrzebne do czyszczenia mojego samochodu?

Cóż, tak. Istnieją ziliony produktów i narzędzi dostępnych w Internecie z ich własnych cech i funkcji. Ale jeśli prowadzisz czyszczenie dla regularnej konserwacji samochodu lub jeśli jesteś entuzjastów samochodów zbyt, mamy kilka odmian opcji.

Odwiedź naszą zestaw produktów do mycia kolekcję. Jest tam kilka dostępnych ofert. Teraz omówmy metodę czyszczenia, która nie uszkodzi lakieru.

  • Spróbuj i park z bezpośredniego światła słonecznego, gdziekolwiek to możliwe, aby uniknąć ciepła, wstępnie spłukać samochód do chłodzenia go i przesunąć wszelkie luźne brud i gruz.
  • Spłucz cały samochód wodą zmieszaną z łagodnym mydłem lub szamponem i wyczyść go za pomocą mikrofibry lub gąbki.
  • Umyj wstępnie Citrus Wash, a następnie Cyclone Snow Foam, po czym użyj naszego szamponu Soor Apple z rękawicą do mycia i metodą dwóch wiader.
  • Upewnij się, że opony i łuki są czyszczone za pomocą szczotki, wiadro na koła powinno być przechowywane oddzielnie.
  • Wysusz dokładnie za pomocą odpowiedniego ręcznika do suszenia lub wymuszonego powietrza, używając naszego Hybrid Detailer jako pomocy w suszeniu ułatwi to i pomoże zapobiec plamom wody i smugom.

Kilka błędów w czyszczeniu samochodu, których należy unikać

Proces prawidłowego czyszczenia samochodu został omówiony, teraz są błędy w czyszczeniu samochodu, które mogą uszkodzić lakier.

Nie należy używać twardych detergentów lub mydła do naczyń do mycia samochodu. Nie są one wykonane specjalnie do czyszczenia samochodu. Są one bardzo szorstkie na farby i wykończenia.

Unikaj mycia samochodu w bezpośrednim świetle słonecznym. Produkty wyschną szybko i nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Może to również prowadzić do powstawania znaków wodnych i smug oraz chemicznego wytrawiania.

Zawsze używaj osobnego zestawu do czyszczenia kół i opon Są to najbrudniejsze części Twojego samochodu. Nie chcesz, aby brud i błoto zostały przeniesione na górną część samochodu.

I ostatnia porada, nie czyść skórzanych wnętrz APC lub ostrymi środkami czyszczącymi. Środki te mogą uszkodzić skórę. Zamiast tego należy używać specjalistycznych środki do czyszczenia skóry.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!