Wprowadzenie do detailingu samochodowego

Skoro to czytasz, zakładamy, że jesteś właścicielem lub entuzjastą samochodów. Teraz wiele osób kojarzy car detailing z myciem samochodu. Detailing samochodu przenosi mycie na zupełnie nowy poziom. Jak sama nazwa wskazuje, poświęcamy znacznie więcej czasu na drobne rzeczy, aby znacznie poprawić efekt końcowy.

Czym w ogóle jest car detailing?

Car detailing to proces czyszczenia i zabezpieczania samochodu, aby wyglądał jak nowy i był chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. W przeciwieństwie do podstawowego mycia samochodu, wymaga on o wiele więcej pracy. Zanim w ogóle dotkniemy samochodu, przechodzimy przez minimum 2 etapy mycia wstępnego. Wszystkie zewnętrzne i wewnętrzne części samochodu zostają wyczyszczone na naszych pełnych waletach i detailingach. Rysy, swirle, plamy, brud, kurz, zapachy, czy innego rodzaju zanieczyszczenia mogą zostać zredukowane lub całkowicie usunięte. Nasi detailerzy przeprowadzają wszystkie niezbędne procedury, aby zapewnić, że Twój samochód wygląda i czuje się świeżo i wygląda tak, jakby właśnie przyjechał z salonu.

Nasz całodzienny valet zaczyna się od dokładnego mycia, a następnie nasz zespół detailingowy zajmuje się wnętrzem, elementami zewnętrznymi i komorą silnika. Skóra zostanie dokładnie wyczyszczona przy użyciu wysokiej jakości produktów. Dywany i bagażnik zostaną również głęboko wyczyszczone i odświeżone. Aby wykończyć wygląd zewnętrzny, możemy wypolerować i pokryć warstwą ochronną, aby przywrócić wykończenie i ułatwić jego konserwację. Możemy nawet przeszkolić Państwa w zakresie samodzielnej konserwacji.

Procesy detailingowe

Detailing samochodowy jest najlepiej zdefiniowany jako praca osoby zorientowanej na detale, wykorzystującej szeroki wybór narzędzi i produktów do czyszczenia, odnawiania i ochrony wielu różnych powierzchni pojazdu w wysokim standardzie. Prostym sposobem na rozbicie procesów jest podzielenie ich na dwie części: wnętrze i zewnętrze. Wnętrze samochodu to poduszki siedzeń, skóra, dywany, bagażnik, poszycie dachu, elementy wykończeniowe itp. I na zewnątrz oznacza wszystkie zewnętrzne części samochodu; wykończenia, farby (lakier bezbarwny), światła, potencjalnie miękkie dachy top itp. Zewnętrzny car detailing jest bardzo skoncentrowany na przywróceniu samochodom ich wyglądu. Szlifowanie i polerowanie maszynowe zmniejsza, a nawet może usunąć zarysowania i swirls całkowicie, jak również marring mycia odebrane w tanich myjni i salonów samochodowych (zawsze najlepiej poprosić ich, aby nie myć samochód). To przywraca głębię i połysk lakieru i daje mu wykończenie i połysk, jak to miało miejsce, gdy po raz pierwszy kupił go.

Mycie wstępne

Zaczynamy od spłukiwania, a następnie Citrus Wash, aby rozbić pluskwy, brud i najgorsze z filmu ruchu i po nim z pianki śniegu, który przylega do farby i zmiękcza brud dużo jak namaczanie naczyń w domu. Specjalna strona produkty do mycia wstępnego są również dostępne w naszym sklepie.

Następnie zabieramy się do pracy nad kołami, korzystając z szeregu specjalistycznych szczotek, rękawic i środków czyszczących do kół, przeznaczonych do cięższych prac. I wreszcie, cały zewnętrzny jest myte przy użyciu 2 wiadro metody przy użyciu rękawice do mycia i miękkie ręczniki z mikrofibry do wyschnięcia. Jeśli chcesz rzucić okiem na nasz samochód zestawy do mycia są one dostępne w sklepie.

Dekontaminacja

  1. Usuwanie smoły - chemicznie zmiękcza i usuwa plamy smoły oraz wiele innych zanieczyszczeń przyklejonych do lakieru, dzięki czemu można je bezpiecznie zetrzeć.
  2. Usuwanieopadu - usuwa rdzę, dzięki czemu można ją bezpiecznie spłukać, zanim zdąży się wbić głęboko i zgnić. Jeśli posiadasz biały samochód, często zobaczysz to w postaci pomarańczowych plam.
  3. Glinka - usuwa wszystkie pozostałe zanieczyszczenia z lakieru pozostawiając go szkliście gładkim, ale ma negatywny efekt w postaci pozostawienia śladów. Dlatego wykonujemy ją tylko wtedy, gdy po niej przeprowadzamy polerowanie maszynowe. Nie jesteś pewien czy Twój samochód potrzebuje glinkowania? Nałóż torebkę na kanapki na rękę i lekko potrzyj lakier. Czujesz to? To ziarniste uczucie jest zanieczyszczenie, które zbudował i przykleił się do lakieru. Po usunięciu i wypolerowaniu zmiana jest niesamowita.

Polerowanie w celu usunięcia rys, zawirowań i innych defektów

Po dekontaminacji przechodzimy do polerowania samochodu. Jest to bardzo ważny etap w car detailingu. Zewnętrzna część samochodu jest polerowana za pomocą specjalnych produkty do polerowaniamaszyn i padów. Rysy, swirle, wytrawianie, hologramy i inne mogą zostać usunięte lub przynajmniej zmniejszone, aby odciągnąć wzrok i pozostawić równe wykończenie. . Całkowity czas poświęcony na polerowanie zależy od stanu lakieru. Nowe samochody często potrzebują tylko lekkie ulepszenia, aby usunąć najlżejsze marring i zwiększyć połysk, ale większość wymaga etapu cięższego cięcia, a następnie etap rafinacji co najmniej, nazywamy to "2 etap" wzmocnienie farby. Wiele etapów może być nawet wymagane, które obejmowałyby szlifowanie dla głębokich wad lub spłaszczenie, ciężkie cięcie i wiele etapów rafinacji na najbardziej miękkich lakierów. To może trwać od półtora dnia wszystko do kilku tygodni dla najbardziej rozbudowanych usług, ale wyniki końcowe mogą przekształcić samochód i ponownie rozpalić pasję właścicieli w nim.

Ochrona powierzchni

Po polerowaniu, ten etap zapewnia, że Twój samochód jest dobrze chroniony przed wszystkimi warunkami środowiskowymi, takimi jak kwaśne deszcze i blaknięcie pod wpływem promieniowania UV. Oprócz ochrony ułatwia on również konserwację, oferując tzw. efekt samoczyszczenia. Niezależnie od tego, jak bardzo ułatwia to czyszczenie, wszystkie powłoki wymagają jednak konserwacji, nie można ich pozostawiać na czas nieokreślony, jeśli chce się zachować ten efekt przez cały okres użytkowania powłoki. Oczywiście oferujemy tutaj szkolenia i usługi w zakresie pielęgnacji powłoki.

Woski i uszczelniacze mogą wytrzymać od 1 do 12 miesięcy. Powłoki ceramiczne, które instalujemy mogą wytrzymać do 7 lat. (Trinity - ekskluzywna, dostępna tylko dla najlepiej wyszkolonych w sieci SB3, powłoka ta jest trójwarstwowym systemem ceramicznym oferującym 7-letnią ochronę. Powłoki mogą być również stosowane do kół, szkła, wykończenia, skóry i tkaniny, jeśli chcesz, zobacz naszą stronę Powłoki ceramiczne, aby uzyskać więcej informacji.

Teraz nadszedł czas na wnętrze

Wielu właścicieli samochodów najbardziej ignoruje wnętrze samochodu. Ale to właśnie tutaj popełniają duży błąd. Wszystkie brudne rzeczy, takie jak plamy, zapachy, resztki jedzenia, pot, napoje, brud z butów itp. osadzają się wewnątrz samochodu. Im więcej tego się gromadzi, tym trudniej jest zmotywować się do sprzątania i tym trudniej jest posprzątać prawidłowo, więc pozwól nam to zrobić, jeśli nie chcesz lub skorzystaj z tego przewodnika, aby spróbować samemu.

Usuwanie śmieci i odkurzanie

Zaczynamy od przejścia przez samochód i usunięcia wszelkich lekkich luźnych śmieci, które znajdziemy i zapakowania wszystkiego, co potencjalnie wartościowe, aby nie zgubiło się w procesie odkurzania, radzimy ustalić, co chcesz i nie chcesz zachować przed przyjazdem, aby uniknąć zgubienia czegokolwiek. Następnie usuwamy i czyścimy dywaniki oraz dokładnie odkurzamy cały samochód.

Czyszczenie skóry i tkanin

Podobnie jak skórzane buty, również skóra samochodowa wymaga szczególnej pielęgnacji i czyszczenia. Nasi detailerzy używają specjalnych środki do czyszczenia skóry i tkanin aby zapewnić jej długą żywotność. W przypadku tkanin i dywanów, czyścimy je parą i szamponem, a następnie ekstrahujemy na mokro, aby wyciągnąć cały brud i zanieczyszczenia (lub jak najwięcej).

Czyszczenie części wewnętrznych

Wszystkie elementy wewnętrzne takie jak kratki wentylacyjne, deska rozdzielcza, listwy ozdobne i wszystkie inne twarde powierzchnie przechodzą proces dogłębnego czyszczenia przy użyciu pary wodnej, specjalistycznych środków czyszczących, szczotek itp.

Końcowy akcent zapachowy

Po dokładnym oczyszczeniu całego wnętrza i rozpoczęciu procesu suszenia, nasz zespół detailingowy zakończy go rozpyleniem wybranego przez Państwa odświeżacza powietrza (posiadamy szeroką gamę w naszym sklepie). Na życzenie klienta na elementy wnętrza mogą zostać nałożone dodatkowe środki ochronne, takie jak uszczelniacze i powłoki.Uczucie, które towarzyszy odbieraniu samochodu z jednego z naszych detailingów jest trudne do opisania. Może to przywrócić pasję do samochodu, w którym przestałeś się zakochiwać lub może chronić nowy tak, że pozostaje w stanie, w którym opuścił salon, więc nigdy nie stracić, że w pierwszej kolejności. Widzieliśmy ludzi, którzy przyprowadzali samochód, aby przygotować go do sprzedaży, a potem decydowali, że woleliby go zatrzymać. Mamy długą listę recenzji sięgającą czasów, gdy zaczynaliśmy profesjonalnie w 2014 roku świadczącą o tym i zapraszamy wszystkich klientów do pozostawienia swoich szczerych opinii na temat naszej pracy.

Oczywiste korzyści z detailingu

  • Rutynowy detailing samochodu dodaje wiele do wartości rynkowej samochodu.
  • Właściciel może uzyskać najlepszą wartość odsprzedaży.
  • To zachowuje ogólny wygląd i połysk samochodu.
  • Żywotność samochodu wzrasta.
  • I, tylko dla punktów bonusowych ... cieszyć się doświadczeniem jazdy go więcej!

The bottom line

Tutaj omówiliśmy szczegóły samochodu na poziomie powierzchni tylko. Jest o wiele więcej do niego. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiązał wiele z Twoich wątpliwości dotyczących car detailing.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!