Jak prawidłowo nawoskować samochód: 4 kroki, które sprawią, że woskowanie samochodu będzie łatwe

Chcesz nadać swojemu samochodowi naprawdę ładny, głęboki połysk? Jednym ze sposobów jest nałożenie wosku po umyciu samochodu. Wosk samochodowy to produkt, który chroni lakier Twojego samochodu przed czynnikami zewnętrznymi, jednocześnie sprawiając, że wygląda on lepiej. Chcesz wiedzieć jak woskować samochód? Czytaj dalej.

4 kroki do idealnego woskowania samochodu

Krok 1: Całkowite umycie samochodu

Przed nałożeniem wosku na samochód wykonaj odpowiednie bezpieczne mycie i dekontaminację; mycie wstępne, mycie w 2 wiadrach, usuwanie smoły, usuwanie opadu i suszenie. Oferujemy dni szkoleniowe w zakresie detailingu w naszej jednostce w Glasgow, aby pomóc w nauczaniu tego w grupach lub indywidualnie.

Krok 2: Nakładanie wosku

Po zakończeniu procesu mycia samochodu jest on gotowy do woskowania. Nakładaj w cienkich, równych warstwach (chcesz być ledwo widoczny na lakierze, bo jest tak cienki) po jednym panelu na raz. Czasami użycie wilgotnego aplikatora może to ułatwić. Wykonaj test utwardzania (wyjaśniony poniżej) przed usunięciem.

Krok 3: Usuń wosk z samochodu

Aby dowiedzieć się, kiedy wosk jest gotowy do usunięcia, przeprowadzamy "test utwardzania" lub "test machnięcia". Polega on na nałożeniu na palec ręcznika z mikrofibry i przeciągnięciu nim po woskowanym miejscu. Jeśli pozostawia osad i jest chwycony, należy poczekać jeszcze chwilę i powtórzyć test, jeśli jest czysty, wosk jest gotowy do usunięcia. Lekko spłucz ręcznikiem z mikrofibry o niskim runie, ja preferuję nasze niebieskie ręczniki bez krawędzi, aż wosk zostanie całkowicie usunięty. Możesz również użyć quick detailera, aby pomóc usunąć trudniejsze do usunięcia obszary, ale większość nowoczesnych wosków nie będzie tego wymagać. Nasza strona Wosk ceramiczny i Wosk hybrydowy Dominator są tak proste, że dziecko mogłoby je nałożyć i usunąć w kilka minut, a pozostawiają doskonały połysk i ochronę.

Krok4: Dodatkowe kroki dla dodatkowego połysku lub trwałości

Po czyszczeniu i dekontaminacji niektórzy ludzie pójdą dalej z ręcznym polerowaniem, glinkowaniem lub nawet korektą lakieru za pomocą polerki maszynowej, aby lakier wyglądał jeszcze lepiej. Jeśli nie jesteś przekonany do tak daleko idących działań lub wolisz łatwiejszą opcję, spróbuj zastosować nasz GlossLock Sealer Glaze przed woskowaniem, odczekaj kilka godzin, aby umożliwić mu związanie się, jeśli możesz, a następnie nałóż jeden z naszych wosków na wierzch.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!