Zapach do samochodu. Co wybrać? Na co zwracać uwagę?

Zapachowe zawieszki stosuje się często nie tylko z tego względu, że pojawia się wygoda, ale również konieczność. Nie da się ukryć, że takie preparaty raczej maskują niż niszczą złe zapachy. Zapachy do samochodów są szansą na to, by poradzić sobie z wilgocią, a tam właśnie rozwijają się bakterie oraz grzyby.

Jaki zapach samochodowy wybrać?

Wybór jednego konkretnego produktu to sprawa indywidualna. Jednym podobać się będą aromaty cytrusowe, innym korzenne. Nie ma jednej złotej reguły, na która warto się zdecydować. Każdy kierowca ma taką przestrzeń, w której będzie się dobrze czuć. Ważne będzie unikanie ciężkich zapachów, które mogą na nas działać usypiająco. Warto skłonić się ku nutom cytrusowym, owocowym.

Forma ma znaczenie

Forma zapachu będzie miała bardzo duże znaczenie. Wpływać będzie na estetykę oraz trwałość. Jeśli pójdziemy do sklepu to możemy się mocno zdziwić jak wiele jest tam różnych propozycji, które będzie można wybrać.

Zawieszki tzw choinki – na rynku nadal są bardzo popularne tak zwane choinki w formie zapachów. To najbardziej popularne zawieszki, mimo że producenci chcą nam oferować również inne propozycje. Takie produkty mają intensywny zapach po wyjęciu, ale dość szybko będą go tracić.

Puszki zapachowe California Scents

Jeśli interesują nas ekologiczne produkty to będzie to świetna propozycja, oparta wyłącznie na olejkach organicznych. Aluminiowe puszki California Scents tworzone sa z myślą o recyklingu. Jednocześnie przygotowana mają także biodegradowalną kostkę z drzewa cedrowego. Kostki nasączone są naturalnymi aromatycznymi olejkami, których woń będzie się długo unosić. Mają również certyfikat Enviro kleen i nie będą testowane na zwierzętach. Skuteczność to około 60 dni mocnego zapachu.

Dostępne mamy także odświeżacze, w których istnieje regulowana intensywność zapachów. Dobre dla osób, które mają wrażliwe nosy. Tutaj można bowiem samemu decydować o tym jak intensywne będą dane zapachy.

Perfumy

Zapachu konkretnego można kupić do auta specjalną perfumę w zamknięte buteleczce. Takie rozwiązanie będzie działać podobnie jak odświeżać powietrza i tutaj to kierowca sam aplikuje zapach, gdy ma taką potrzebę.

Mamy także naturalne sposoby na usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Osoby niepalące mogą na przykład umięśnić również w popielniczce laskę wanilii czy też kilka ziaren kawy, dzięki czemu będzie dochodzić do odświeżenia powietrza. Dzięki temu we wnętrzu auta będzie dobrze pachnieć. W ten sposób zapach będzie delikatny, ale na tyle odpowiedni, że będziemy się cieszyli zadowalającym komfortem w trakcie jazdy.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!