Ochrona lakieru latem

Jeśli lakier ma się świetnie prezentować to musimy oczywiście o niego należycie dbać. co powinniśmy robić, by skutki negatywne minimalizować?

Lśniący lakier będzie cieszył oko

Praktycznie każdy kierowca chce dbać o auto w najlepszym możliwym stopniu. Bardzo ważny jest oczywiście stan techniczny, który wpływa na komfort jazdy, ale estetyka auta także ma znaczenie i również powinna być brana pod uwagę. Wśród tych kluczowych elementów, które tutaj muszą być brane pod uwagę znajduje się bez wątpienia karoseria. Jej wygląd będzie nabierał znaczenia w okresie lata, gdy dzień jest dłuższy a auto będzie oświetlone promieniami słońca. Troska o lakier pozwala na jego utrzymywanie w dobrej kondycji nawet po wielu latach. W ten sposób auto będzie się na drodze rzeczywiście wyróżniało. Kolor bez zmatowień to najlepsza reklama naszego samochodu.

Odpowiednie mycie karoserii

Może to wydaje się banalne, ale rzeczywiście mycie jest bardzo ważne i to pierwszy ważny krok do ochrony lakieru. Powinno się to latem robić co 2-3 tygodnie, by powłoka nie miała na sobie zbyt wielu zanieczyszczeń. Całe szczęście są one łatwiejsze do usuwania niż w okresie zimowym, gdy sól sypana na drogi wżera się w lakier i powoduje poważne uszkodzenia. Jeśli to możliwe raczej unika się myjni bezdotykowych. Po pierwsze nie będą one zbyt dokładne i pozostawiają ślady na karoserii, co jednak znaczenie gorsze duże ciśnienie wody powoduje mikrouszkodzenia i zadrapania. Po kilku takich myciach będą one coraz bardziej widoczne. Znacznie lepiej jest myć auto ręcznie, korzystając z delikatnych szczotek albo też z mikrofibry, która także bardzo dobrze będzie się sprawdzać.

Blask lakieru samochodowego

Woskowanie

Jeśli karoseria będzie pozbawiona zabrudzeń będzie się można podjąć kolejnego etapu a mianowicie woskowania. Niektórym właścicielom kojarzy się to z wieloma godzinami trudnej pracy i polerowania, które zajmować będzie wiele godzin. Jednak obecnie mamy już dostępne woski dobrej jakości, które będzie można sprawnie nałożyć i uda się rzeczywiście osiągnąć zadowalające efekty. Obecnie nie są to już produkty tylko dla pasjonatów. Dobry wosk łatwo się rozprowadzi, uzyska się świetny efekt w krótkim czasie.

Jaki wosk wybrać?

Oferta wosków do lakieru jest bardzo bogata, dlatego warto zobaczyć jakie preparaty są dostępne. Jednym z wysoko ocenionych produktów będą woski marki K2. Mają one przystępne ceny i gwarantują świetny efekt. Warto szukać wosków, które będą wzbogacone o specjalnie dobrane polimery, które dostają się do powłoki lakieru i skutecznie ją zabezpieczają i konserwują.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!