3 proste kroki do utrzymania powłoki ceramicznej

Masz więc swój pojazd, z którego jesteś dumny, to zrozumiałe, że chcesz go utrzymać w jak najlepszym stanie. Najprostszym sposobem, aby to zrobić jest powłoka ceramiczna. Powłoka ceramiczna dodaje ofiarną warstwę barierową na wierzchu lakieru bezbarwnego, która pomaga chronić samochód przed żywiołami i sprawia, że jest on fenomenalnie łatwy do utrzymania w czystości. Powłoki te mogą trwać tak długo, jak długo posiadasz samochód, a często dłużej, jeśli są prawidłowo konserwowane.

Z drugiej strony, przy złej konserwacji mogą one ulec uszkodzeniu bardzo szybko i bardzo łatwo.

Tak więc, zanim przejdziemy do niego, jeśli masz zamiar dostać swój samochód powlekany upewnij się, aby znaleźć kogoś renomowanego i nie bój się zadawać tyle pytań, ile uważasz za konieczne, więc wiesz dokładnie, za co płacisz i jakie powłoki są używane. Jest to obszerny i często kosztowny proces, więc jeśli ktoś oferuje zrobić to za "50 funtów i 6 pack" lub lokalnego cheapie umyć, że używa szczotek mówi, że robią tę samą pracę za połowę ceny, zadać kilka pytań, ponieważ mogą one skończyć się robi więcej szkody niż pożytku.

Na przeciwległym końcu tego porównania są również produkty poziomu dealerskiego, mogą pobierać tyle, ile detailer, ale często osoba instalująca go nie została w pełni przeszkolona, a produkt nie jest do tego samego standardu, co bardziej nowoczesne na rynku dzisiaj. Nieprawidłowo nałożone lub konserwowane powłoki te mogą zawieść tak szybko, jak zwykły wosk. Nie chcę, aby ten blog był zbyt techniczny i suchy - konieczna jest precyzyjna kontrola środowiska pracy.

Zaufaj swojemu detailerowi! Wybrałeś jego firmę nie bez powodu, jeśli zastosujesz się do jego profesjonalnych porad, nigdy nie powinieneś się pomylić. Ale oto 3 proste kroki, z którymi większość się zgodzi.

1. Mycie - odczekaj jak długo detailer zaleca przed dając swój pojazd jego pierwsze mycie, zwykle 7-14 dni przed pełnym myciu kontaktowym jest zalecane. Zapytaj, jak przeprowadzić bezpieczne mycie; obejmuje ono 1 lub 2 etapy mycia wstępnego (kup sobie Lanca do piany śniegowej Monstershine Pro HD), mycie w dwóch wiadrach z osłonami przeciw piaskowi i bezpieczną metodą suszenia. Nigdy nie używaj produktu do mycia z woskami, uszczelniaczami lub środkami zwiększającymi połysk, chyba że jest to produkt zalecany w ramach konserwacji, ponieważ spowodują one jedynie zatkanie powłoki i zmniejszą jej skuteczność. Bez względu na to, jak bardzo Cię kusi, proszę, nie zabieraj samochodu do lokalnej myjni szczotkowej ani nie pozwalaj dealerowi na umycie samochodu podczas przeglądu. Po zaatakowaniu brudną szczotką Twój samochód będzie wymagał kosztownej korekty. Jeśli nie chcesz się tym zajmować, poproś swojego detailera, aby to zrobił lub polecił kogoś, kto może to zrobić.

2. Odkażanie - Co około 3-6 miesięcy zaleca się wykonanie chemicznego odkażania, aby "odetkać" powłokę i usunąć smołę lub opady przemysłowe oraz uzupełnić ochronę, aby utrzymać ją w jak najlepszym stanie. Jeśli masz zamiar zrobić to samemu, używaj tylko chemicznych produktów do odkażania, nie glinki ani nie poleruj.

3. Uzupełnianie ochrony - Przy uzupełnianiu ochrony najlepiej jest używać produktu przeznaczonego do pracy z marką używanej powłoki. W moim przypadku używam SB3 Maintain i mogę dostarczyć go klientom na życzenie, jak również wszelkie produkty i zestawy do detailingu z naszego sklepu internetowego. Zestawy do mycia dostępne tutaj.

Trochę o autorze: Jestem współwłaścicielem MonsterShine Car Care w Glasgow i profesjonalnie oferuję produkty i usługi car detailingowe od 2014 roku.

Będąc małą, 2 osobową firmą, która pracuje nad produktami i w branży detailingowej, jesteśmy w stanie utrzymać wysoki standard jakości i dbałości o szczegóły, który często jest pomijany i trudniejszy do utrzymania w większych firmach.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!