10 prostych kroków do czyszczenia lakieru Twojego samochodu

Spędziliśmy lata oferując produkty do detailingu , usługi i szkolenia dla każdego, od weekendowego wojownika do doświadczonego profesjonalisty, który chce nauczyć się kilku nowych technik. Istnieje wiele sposobów na detailing samochodu, a im więcej czasu spędzasz na poznawaniu produktów, tym bardziej może to być zagmatwane. Dlatego napisaliśmy 10 prostych kroków, które pozwolą Ci poznać podstawy.

Nasz zestaw startowy do detailingu

Krok 1: Spłucz samochód przy użyciu myjki ciśnieniowej, usuń jak najwięcej luźnego brudu z powierzchni.

Krok 2: Prewash za pomocą butelki z rozpylaczem lub pianownicy niskiego ciśnienia. Zastosuj mieszaninę Citrus Wash lub TFR do pojazdu na całej powierzchni i pozostawić do zamieszkania. To będzie strip film ruchu i pomóc rozbić rozpryskiwanie błędów, ale nie będzie strip ochrony, jak niektórzy wierzą. Po umożliwieniu zamieszkiwania przez kilka minut, spłukać to metodycznie z myjką ciśnieniową.

Krok 3: Spień samochód używając jednej z naszych lanc do piany śnieżnej Pro HD. Służy to do zmiękczenia wszelkich pozostałych zanieczyszczeń i brudu na farbie (jak namaczanie naczyń), dzięki czemu następny krok jest łatwiejszy. Gdy to zamieszkał przez 7-10 minut spłukać z myjką ciśnieniową. (Nie wiesz, którą lancę potrzebujesz? Skontaktuj się z nami, aby zapytać).

Krok 4: Umyj samochód używając rękawicy do mycia (nigdy gąbki), wysokiej jakości szamponu samochodowego i 2 wiader z osłonami przeciwpyłowymi. Upewnij się, że jesteś metodyczny i dokładny, ponieważ z poprzednich kroków to powinno być łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Spłukać po umyciu.

Krok 5: Usuwanie smoły. Usuń osady smoły, stosując środek do usuwania smoły i kleju na ręcznik z mikrofibry i delikatnie wycierając farbę, zwracając szczególną uwagę na wszelkie uporczywe obszary. Unikaj świateł, listew ozdobnych i wszelkich części zamiennych lub obszarów, które sam naprawiałeś, ponieważ mogą one nie być pokryte lakierem bezbarwnym, aby je chronić.

Krok 6: Usuwanie żelazka. W branży określamy stosowany produkt jako środek usuwający opady. Spray liberalnie na całej farby, nie martw się, jak to zaczyna się włączyć czerwony lub głęboki fiolet, to jest pożądany efekt. Pozostawić do reakcji na kilka minut, a następnie spłukać dokładnie, ponownie stosując do wszelkich obszarów, które zareagowały najbardziej i spłukać dokładnie po.

Krok 7: Glinowanie. Aby usunąć ostateczne osadzone zanieczyszczenia i uzyskać szklisty gładkie wykończenie używamy gliny bar z lubrykantem. Wytnij niewielki odcinek z kostki do glinkowania i uformuj go między dłońmi w małą podkładkę, a następnie zmieszaj w butelce z rozpylaczem odrobinę wody z naszym szamponem Soor Apple, który posłuży jako środek smarujący. Spryskaj część samochodu i lekko pocieraj podkładkę z glinką po farbie, aż poczujesz się gładko. Kontynuuj ten proces na całej farbie samochodu. Umyj samochód ponownie przy użyciu kroku 4, aby w pełni oczyścić z wszelkich pozostałych zanieczyszczeń i dokładnie spłucz.

Krok 8: Suszenie. Użyj ręcznika z mikrofibry i/lub sprężonego powietrza, aby wysuszyć lakier.

Krok 9: Wypoleruj samochód używając naszego GlossLock Sealer Glaze. Po wypolerowaniu odczekaj co najmniej godzinę przed nałożeniem warstwy ochronnej.

Krok 10: Zabezpiecz samochód używając wysokiej jakości wosku.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!