Jakie kosmetyki samochodowe wybrać? cz. II

Mycie na dwa wiadra

To chyba najbardziej popularna metoda, gdy chodzi o mycie samochodów. Jest ona również rekomendowana przez specjalistów z branży, która zajmuje się car detailingiem. Jak sama nazwa wskazuje mycie odbywa się przy użyciu dwóch wiader. W jednym będzie ciepła woda z szamponem, w drugiej zaś woda do płukania.

Do wiader wkłada się kartkę, która będzie chronić przed podniesieniem zanieczyszczeń do góry. W ten sposób będzie się można zabezpieczyć między innymi przed rysami na naszym aucie. Kosmetyki, które będzie trzeba kupować to między innymi szampon o neutralnym pH, wiadra, kratki, glinka czy tez rekawica do mycia. Warto zwracać uwagę na ostatni zakup. Zdecydowanie odradza się stosowanie gąbek, ponieważ dostają się tam ziarnka piasku, których nie będzie można wypłukiwać i w ten sposób będzie można doprowadzić do pojawienia się mikro rys. Jeśli decydujemy się na takie kosmetyki jak rękawice do mycia to takiego ryzyka nie będzie. Po dokładnym umyciu auto będzie można jeszcze poddać procesowi glinkowania. Glinkę dzieli się na mniejsze części i pociera o lakier, który powinien być nawilżony. Jeśli glinka zbierać będzie zanieczyszczenia, to należy brać nowy kawałek bo inaczej porysujemy auto. W ten sposób należy oczyścić całą powierzchnię samochodu.

Woskowanie samochodu

Kiedy samochód jest odpowiednio oczyszczony można przejść do jego zabezpieczania. Pozwala to na ochronę lakieru przed czynnikami zewnętrznymi oraz sprawi, że samochód będzie dobrze wyglądał. Kosmetyki samochodowe, które można kupić to różnego rodzaju woski czy tez powierzchnia kwarcowa. Skupiamy się jednak na tańszym rozwiązaniu a więc na woskowaniu. Do wosku dokupić można również aplikator i po nałożeni należy ściereczką wcierać go w powierzchnię. Kosmetyki samochodowe będą nas kosztować około 100 złotych. Zwykle wosk na naszym lakierze będzie się trzymał przez około trzy miesiące. Najważniejsze będzie jednak zawsze to jakie woski będziemy stosować. Okres ochronny niekiedy uda się nam nawet wydłużyć do 6 miesięcy, ale wtedy cena wosku będzie oczywiście znaczenie wyższa. Dlatego trzeba sobie rozważyć jakie rozwiązania dla nas będą odpowiednie i która forma zabezpieczenia naszego lakieru będzie rzeczywiście najlepsza.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!