Koniec problemów z wyglądem dachu kabrio

Kabriolety to niezwykle przyjemne w prowadzeniu samochody, a jazda z opuszczonym dachem to wyjątkowe przeżycie za każdym razem. Żeby jednak zawsze było to wyjątkowo pozytywne przeżycie, konieczne jest odpowiednie zadbanie o dach swojego pojazdu. W tym celu można wykorzystać chociażby unikalny system Meguiar’s.

Dach kabrioletu jest narażony na wszelkie niekorzystne czynniki zewnętrzne w takim samym stopniu, jak lakier samochody. Konieczna jest jego regularna pielęgnacja, by uniknąć nagromadzenia się na nim zanieczyszczeń prowadzących do utraty koloru i blasku. Na początek najlepiej jest wykorzystać Meguiar’s Convertible Top Cleaner czyli specjalny środek czyszczący, po czym można wziąć Meguiar’s Convertible Waterproof. To z kolei jest środek impregnujący zabezpieczający przed działaniem wody. Wykorzystanie produktów Meguiar’s w tym podejściu pozwoli nam na wyczyszczenie powierzchni brezentowych, tekstylnych, moherowych i winylowych, z których składają się dachy kabrioletów. Co ważne, za pomocą wskazanego środka czyszczącego można bez problemu usunąć także plamy z oleju oraz z ptasich odchodów. Nie jest mu straszna pleśń i możliwe jest dzięki niemu przywrócenie stanu fabrycznego dachu.

Na początek dach musi być dokładnie spłukany w celu usunięcia zabrudzeń powierzchniowych, po czym należy wziąć delikatną ściereczkę lub rękawicę i rozpocząć czyszczenie niewielkich powierzchni dachu za jednym podejściem. Po myciu auto musi ponownie zostać spłukane, po czym powinno wyschnąć. Kiedy auto już będzie suche, można zastosować wskazany wyżej środek impregnujący. Jest on w sprayu i jak większość chemii samochodowej, nie powinien mieć kontaktu z człowiekiem, a tym bardziej nie powinien być wdychany. Dlatego operację jego nakładania warto przeprowadzić na świeżym powietrzu lub przynajmniej w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Ten krok nie powinien zostać pomijany, ponieważ impregnat Meguiar’s stanowi skuteczną barierę dla wody i co za tym idzie, także dla kwaśnych dreszczów, a jest efektywny także w starciu z promieniowaniem UV. Jest to produkt przeznaczony do powierzchni spotykanych na dachach kabrioletów. Dobrą praktyką jest nakładanie impregnatu w warunkach chłodnych, kiedy dach nie jest nagrzany.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!