Produkty ścierne Meguiar’s a warunki termiczne ich nakładania

Produkty ścierne, politury i woski nie są w jakiś specjalnie drastyczny sposób podatne na działanie temperatury w ich otoczeniu, co nie oznacza, że produkty te nie posiadają określonych poziomów optymalnych temperatury, nasłonecznienia oraz ruchu powietrza w otoczeniu powłok, na które są stosowane.

Jeśli chodzi o temperaturę powierzchni, jaką powinny cechować się elementy przyjmujące produkty Meguiar’s, najlepiej będzie, jeśli będziemy mieli od 15 do 27 stopni Celsjusza. Bardzo ważne za to jest, by powierzchnie nie były zbytnio rozgrzane lub wychłodzone. Jeśli samochód stał długi czas na słońcu i jest tak gorący, że trudno go dotknąć, stosowanie jakichkolwiek produktów ściernych byłoby zwyczajnie niemądre. Nie ma tutaj potrzeby stosowania jakichkolwiek szczegółowych pomiarów. Jeśli powierzchnia lakieru jest w miarę przyjemna w dotyku i nie powoduje u nas negatywnej reakcji, powinniśmy być w stanie uzyskać optymalny efekt stosowania produktów Meguiar’s. Warto tutaj podkreślać, że produkty Meguiar’s były testowane i sprawdzały się znakomicie w szerszych przedziałach temperaturowych, ale warto jest mimo wszystko skupiać się na przedziale wskazanym powyżej.

Ważnym elementem w czasie pracy jest nie tylko temperatura samego obiektu, ale także jego otoczenia. Czynnikiem krytycznym jest tutaj różnica pomiędzy tymi dwiema temperaturami. Trochę cieplejsze otoczenie sprawi, że produkty Meguiar’s będą łatwiejsze w obsłudze, ale będą też szybciej wysychały lub się utwardzały. Dużym problemem jest praca w silnym słońcu i wysokiej temperaturze, ponieważ nagrzewająca się powierzchnia samochodu sprawi, że politury i woski Meguiar’s będą natychmiast zastygały, a ich nakładanie oraz utwardzanie staną się wyjątkowo wymagającym zadaniem. Podobne działanie mają silne podmuchy wiatru. Seria Meguiar’s Ultimate pozwala zapomnieć o tych problemach, ale jest droższa.

O łatwości i trudności pracy z produktami Meguiar’s decyduje w dużej mierze wilgotność powietrza. Niska wilgotność, zwłaszcza przy wysokiej temperaturze, będzie promować szybkie wysychanie produktów Meguiar’s, co w sposób oczywisty utrudnia pracę. Wysoka wilgotność przy wysokiej temperaturze to z kolei wydłużenie czasu wysychania produktów.

Autor

Kabel.net.pl

Zobacz również

W naszym serwisie poznasz produkty wiodących marek do auto detailingu - California Scents, Menzerna, Meguiar's. Zobacz, jak wygląda samochodowe SPA!